مسعود بهنود، تحلیلگر شبکه "بی.بی.سی فارسی"، که همانند این رسانه انگلیسی همواره تلاش می‌کند که تبعیت مردم ایران اسلامی از ولایت فقیه و وحدت ملت و مسئولان را مخدوش جلوه دهد، این بار هم نتوانست مانع از بروز تخیلات و خواسته های درونی خود شود.

بهنود با انتشار یک عکس از حاشیه مراسم ۱۴ خرداد ۸۹ در وبلاگ خود، مدعی شد که عکس اهدای چفیه رهبر معظم انقلاب به یکی از عزاداران امام راحل،‌ "صحنه یک درگیری لفظی" است!

 

وی که از سال 2002 میلادی به انگلیس پناهنده شده است، بدون توجه به اصل عکس منتشر شده در خبرگزاری فارس و همچنین عکس های منتشر شده در سایت دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله خامنه ای، نوشت: "آن کیست که مخاطب تندی رهبرست. چرا چنین بی محابا با وی سخن می گوید."

وبلاگ نیوز هم گزارش داد، این توهم نویسی به همین‌جا محدود نشده است و سایت هایی مانند «پیک نت» هم این عکس را به عنوان یک درگیری لفظی منتشر کرده اند. این موضوع در شبکه های اجتماعی – مانند فرندفید – هم بازتاب داشت.

با این حال توضیح عکس مذکور در سایت Khamenei.ir درباره این عکس کاملا گویاست: "رهبر انقلاب پس از تقاضای یکی از نمازگزاران، چفیه خود را به وی اهدا کردند."

 

 

صفت "توهم" که پس از ادعاهای بدون دلیل جریان فتنه از سوی مردم به آنان اطلاق شد، در ماه های اخیر مصادیق بسیاری را در میان محافل سیاسی و بویژه رسانه های این جریان پیدا کرده است.